Yhteystiedot

Tehy Sodankylän ao 810
hallitus kaudelle 2023 - 2025

 

Hanna Luusua puheenjohtaja 

hanna.luusua@lapha.fi

varapuheenjohtaja

Hanna Pumpanen

hanna.pumpanen@lapha.fi

Varsinainen jäsen:

Varajäsen:

 

 

Sari Mattanen

Helena Hannula-Rissanen

Jaana Kelontekemä

Mervi Harju

Hanna Pumpanen

Katja Lintula

Sini Veikanmaa

Niina Lakkala

Soila Vaara

Elina Alatorvinen

Jenny Keränen

Jenna Jääskö

Sihteeri:  Sini Veikanmaa

Taloudenhoitaja: Sari Mattanen smattanen@gmail.com

Luottamusmiesorganisaatio:

KVTES: Pääluottamusmies Helena Hannula-Rissanen helena.hannula-rissanen@sodankyla.fi puh. 040 596 7488

SOTE-sopimus:

Tehyläiset luottamusmiehet Lapin hyvinvointialueella vuodelle 2023

Koko hyvinvointialueen pääluottamusmiehet:

Koordinoiva päätoiminen pääluottamusmies

Esa Rusanen     esa.rusanen@lapha.fi puh. 040-5668061

Päätoiminen pääluottamusmies

Sari Soini           sari.soini@lapha.fi puh 040-7625968

 

Itä-Lapin palvelualue 

Palvelualuekohtainen pääluottamusmies Suvi Nampajärvi

Luottamusmiehet: Meiju Kunnari ja Teija Ratavaara

Varaluottamusmiehet: Minna Lahti ja Pia Suokanerva

Palvelualuekohtaiset luottamusmiehet toimivat osa-aikaisina.

Jokaiselle sähköpostiosoite on etunimi.sukunimi@lapha.fi.

Kiireellisissä asioissa yhteys päätoimisiin pääluottamusmiehiin.

 

 

Ota yhteyttä ao810@tehy.net